Güven Oto Kiralama | Rent A Car , Araç Kiralama Hizmetleri - Kadıköy Ren a Car | Araba Kiralama Sektöründe Canlanmalar
Araba Kiralama Sektöründe Canlanmalar

Araba Kiralama Sektöründe Canlanmalar

Teknolojinin gelişme göstermesi ile birlikte birçok teknolojik araç piyasaya sürülmüştür. Bu araçların teknik özellikleri oldukça gelişmiştir. Sürücülere konforlu bir sürüş vermektedir. Fakat bu arabaların her ne kadar teknik özellikleri üst düzey olsa da fiyatları çok yüksektir. Yaklaşık olarak bir ev paralarına arabalar bulunmaktadır. Araba sahibi olmak isteyen insanlar bu durumdan çok şikâyet etmektedir. Özellikle araba vergi fiyatları şu zamanda epey bir artmıştır. Hal böyle olunca araba kiralama şirketleri devreye girmiştir.

 

            Bu şirketler çeşitli özellikteki farklı arabaları vitrinlerine koyarak günlük veya aylık olarak müşterilerine sunmaktadır. Arabaların fiyatları oldukça uygundur ve sıkça tercih edilmektedir. Bu arabalar günlük ihtiyaçlarda veya kısa süreli gezintilerde işe yaramaktadır. Kiralama şirketleri tarafından genel olarak az yakan araba modelleri tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise alıcının az paralara uzun yolar yapmasının istenmesidir. Bu tür olanaklar insanları araba kiralama şirketlerine itmektedir. Şirketler çeşitli teşvikler ile müşterilere keyifli bir sürüş vermek istemektedir. İlk olarak alıcı ile şirket arasında bir sözleşme imzalanır. Bu sözleşme içerisinde yer alan maddeler tek tek okunup imzalanır. Genel olarak yazanlar sorumluluk hakkındadır. Araçlarda oluşabilecek hasarların kullanıcı tarafından ödenmesi gibi bilgiler yer almaktadır.

 

            Ayrıca ödemenin yapıldığı ve alındığı gibi yazılar da yer almaktadır. Bu imzanın ardından araba teslim alınır ve depo ne seviyede ise o seviyede teslim edilir. Fakat araç kiralama şirketlerinin arabalarında genelde çok az yakıt bulunur. Araçlarda üst düzey bir güvenlik bulunmaktadır. Araca verilen zararlara karşı acil durum sinyali vardır. Bu sinyal, herhangi bir zararlı hareket sonucunda şirkete gitmektedir. Buna ek olarak arabalarda kasko ve sigorta bulunmaktadır. Araçların bakımları ve kontrolleri de şirket tarafından eksiksiz bir şekilde yapılmaktadır. Araç içerisinde hava yastıkları da aktiftir ve kazalarda direk açılmaktadır. Şehir dışı yolculuk sırasında hgs kartı da araçların dikiz aynasında yer almaktadır.

 

            Gişelerden otomatik olarak geçiş sağlanmaktadır. Araba teslim edilirken şirket bu miktara bakar ve postane aracılığı ile ödeme istenir. Araç binicileri bu miktarı ödeme için postaneye gider ve plaka bilgilerini verdikten sonra işlem tamamlanır.